OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Moderator: Kamil K

Awatar użytkownika
bazylms
Posty: 682
Rejestracja: sob 17 maja 2014, 11:32

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: bazylms »

Widać że nie umiesz bo nawet dwóch dział nie pomalowałeś jednakowo :lol:. Efekty teraz są lepiej widoczne niż poprzednio.
Pozdro - Krzysiek Bartyzel

Czołgi - pancerna pięść armii
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

To czekej teraz, co się wydarzy... 8-) :lol:


Dziś zająłem się dodatkowymi maziajkami. Pojazd w oryginale zdobiła wesoła twórczość załogi w postaci przedziwnych plam, esów-floresów i wymalowanej w kamuflażu przedniej płyty. Rozgryźć, co było czym i jakie konkretnie kolory położyć w danym miejscu było niemożliwe, ale na szczęście na stopklatkach ze Srebrenicy widać, że jakiekolwiek kolory to nie są, to po dwóch latach walk zdążyły się obedrzeć i wytrzeć. Na razie jest pstrokacizna, ale myślę, że na koniec może to dać fajny efekt. Jeszcze sporo wokół tych powierzchni się zmieni. ;-) 



Obrazek 



Obrazek 



Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
bazylms
Posty: 682
Rejestracja: sob 17 maja 2014, 11:32

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: bazylms »

Coraz lepiej.
Pozdro - Krzysiek Bartyzel

Czołgi - pancerna pięść armii
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Szydercza Gała »

Fajne toto. Ja z innej mańki, skąd naszło Cie na to jugosławiańskie piekiełko, wyraźnie to Twój temat przewodni, a jak wiadomo, kazdy ma swoja ulubionOM wojne :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

To wszystko przez podróż do Bośni i przez resztę bałkańskich krajów w 2016. Temat potem dojrzewał ponad rok, po drodze trafiłem na fajne książki i filmy, zainteresowałem się regionem ogółem, wróciłem parę razy no i tak to właśnie jakoś wyszło. ;)


Poza tym w twórczości artystycznej (? :lol:) z tego okresu i tego regionu jakoś tak bije dla mnie swojskość lat 90-tych:

https://www.youtube.com/watch?v=JFteJlDJvqY

:lol: każda ze stron ma na swoim koncie podobne hity i to chyba zasługuje na jakieś opracowanie naukowe, bo dla mnie to prawdziwa perełka i zjawisko. :lol:
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Cześć, 



Powoli do przodu. Obmalowuję już detale, dodałem też napis VRS na przodzie - też go mocno zmęczyłem, choć jeszcze coś tu pokombinuję. Przez pewien czas, patrząc na zdjęcia, zastanawiałem sie, czy do 1995 roku ten napis w ogóle przetrwał, bo na stopklatkach z nagrań z Potocari nie widać nawet najmniejszego śladu po nim, ostatecznie jednak zdecydowałem się go wymalować. Doszły też genialne kalki Triglav Model, uwielbiam je układać, bo są cienkie, delikatne i nie zostawiają prawie żadnych śladów. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Cześć, 



M-60PB otrzymał filtry. Standardowo - z aerografu, rozcieńczone farbki Tamki. Punktowo niebieski, żółty i biały, a potem, gdy stwierdziłem, że jednak jest trochę za ostro, to całościowo przygaszone szarym. 



Obrazek 



Zacząłem też wstępnie męczyć opancerzenie na obrotnicy. Pojawiło się parę odprysków, zróżnicowałem powierzchnię nie tyle samym filtrem, co dodatkowo pstrykając rozcieńczonym oilbrusherem w jakimś jasnym kolorze na jego powierzchnię. 


Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Spotter »

Ciekawe to twoje filtrowanie. Chociaż tak naprawdę ono u ciebie różnicuje powierzchnię zamiast ją filtrować.
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Różnicuje i filtruje - bez ostatniej szarej warstwy wiało już trochę cepeliadą, niestety nie mam zdjęcia spomiędzy warstw. Ale masz rację, podręcznikowe filtry to to nie są. :piwo:


Robią się powoli detale. Na razie podmaziałem wszystko tylko akrylami, na różne olejne zabawy, w stylu washa czy zacieków przyjdzie jeszcze czas. 

Koła mają pomalowane bandaże. Na próbę postanowiłem uszkodzone miejsca potraktować ciemniejszym kolorem i dodać trochę przetarć rozjaśnioną mieszanką do bandaży (bieli + czarny, nic specjalnego). 



Obrazek



Skrzynki wycieniowane lekko aerografem, następnie poobijane gąbką i pędzelkami. Na metalowych klamrach i zawiasach ciemnoszare zacieki - jak dojdzie rdza to powinno fajnie wyglądać. 



Obrazek



No i reszta szpeju. Na metalowych częściach narzędzi trochę odprysków robionych m.in. rdzawymi lifecolorami. 

Drewniane trzonki i tobołki lekko podcieniowane akrylami, bardziej na czuja niż świadomie, bo nie mam cały czas wyczucia tej techniki.  
Obrazek 



Pozdrowienia! 
Awatar użytkownika
Kamil K
Posty: 336
Rejestracja: wt 16 paź 2018, 22:51

Re: OT M-60PB czyli jugosłowiańska myśl techniczna 1:35

Post autor: Kamil K »

Postanowiłem trochę popracować nad opancerzeniem stanowiska KM Browning... trochę się trzeba rozćwiczyć przed brzydzeniem reszty pojazdu. 

Obrazek



Obrazek



Pozdrowienia! 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kamil K”