[W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: FraSem

Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Fajny pomysł. Wygląda całkiem nieźle. A co do tego figuranta to nie byłbym już taki pewny, czy go wykonam. Z tego zestawu co kupiłem to jednak trzeba by jakoś zimowo go zrobić. A to za dużo jak na jeden model.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Jako, że już wcześniej ustaliłem, że zdjęcie tego pojazdu pochodzi najprawdopodobniej z okolic Jort, pozwoliłem sobie pomazać trochę screena z google maps. Rysunek z mapki z książeczki "Śladami polskich gąsienic" przerzuciłem na zdjęcie satelitarne żeby zobrazować w jaki terenie działał pułk. Od miasteczka Sassy każdy szwadron poszedł w swoją stronę. Cel: przeprawić się przez rzekę Dives. 2 Szwadron napotkał niemiecki czołgi i stoczył z nimi zwycięską potyczkę. Tego dnia zdobyty został Tygrys o numerze 214. Zaś 3 Szwadron zdołał przeprawić się przez rzekę i stoczył walkę z oddziałami 85 DP. Jeszczę tylko muszę ustalić gdzie zatrzymał się szwadron dowodzenia. Podejrzewam, że został w Sassy i stamtąd koordynował działania szwadronów.
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Spotter pisze:Fajny pomysł. Wygląda całkiem nieźle. A co do tego figuranta to nie byłbym już taki pewny, czy go wykonam. Z tego zestawu co kupiłem to jednak trzeba by jakoś zimowo go zrobić. A to za dużo jak na jeden model.
Który dokładnie zestaw kupiłeś?
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: Spotter »

Ten:
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Spotter pisze:Ten:
Obrazek
Oni zakładali te kombinezony już wczesną jesienią. Podobno nawet czasem zakładali je już wcześniej zamiast battledresów, bo po prostu były wygodne. Więc jak zrobisz jakieś błotko i kałużę to będzie super.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Zaczynam okablowanie. Myślałem, że jest ich mniej, ale jak jeszcze raz obejrzałem zdjęcia to stwierdziłem, że nie będzie to jednak takie proste. Na początek zrobiłem tyle co na zdjęciach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Kablologia część dalsza:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

Radyjko wireless set No. 19 pomalowane. Dorobiłem jeszcze pudełko, z którego wychodziły kable do słuchawek. To to szare na górze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: cooper69 »

Fajna robota ale wygląda jakby bardzo "tłusto" byłoby farbą podlewane.
FraSem
Posty: 155
Rejestracja: ndz 27 wrz 2020, 18:31

Re: [W] Humber Scout Car "MIŚ" - Bronco 1/35

Post autor: FraSem »

cooper69 pisze:Fajna robota ale wygląda jakby bardzo "tłusto" byłoby farbą podlewane.
Niestety tak wyszło, bo próbowałem przemalować bazę ze srebrnego na szary no i nie wyszło najlepiej. Oczywiście zdjęcia też wyolbrzymiają trochę problem. Normalnie tego aż tak nie widać. Dodatkowo będzie tam trochę kabli i dach, więc mam nadzieję, że będzie to jakoś wyglądać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „FraSem”