Fw 190 Revell (przepak edka)

Relacje, podpowiedzi, pytania
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Thalgonis »

Ciałko,

„odziedziczyłem” po znajomym taki model (Revell 03930), który to zaczął sklejać jako swój pierwszy, po czym się wkurwił i zapragnął podarować go innemu frajerowi (czytaj: mnie), który to może go dokończy :D
„Może” to chyba słowo klucz w tym przypadku… W modelu są trochę niezbyt precyzyjnie wklejone skrzydła - jest malutki schodek widoczny we wnękach karabinów. Tylko że ten „trochę schodek” powoduje nie wpasowanie klap przykrywających te komory… Na zdjęciu widać, że to jest dosyć duża szpara… Da się to jakoś wyprowadzić czy walnąć w piz… ten podarek? Bo o rozklejaniu skrzydeł od kadłuba nie ma mowy - kleił to revellowskim „Contacta proffesional”, a w tym przypadku drugie słowo w nazwie świadczy o tym, że można sporo podwiesić pod tymi skrzydłami, a i tak nie pękną :lol:

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Ajs »

Nie wiem jak on to zrobił, ale widać, że spód płata razem ze skrzydłami jest przesunięty do przodu, przez co szpara od komory uzbrojenia jest bardzo duża. Są dwa wyjścia z sytuacji:
1. Wkleić kawałki płytek plastikowych, albo rozciągniętych ramek, zalać CA i szlifować,
2. Jebnąć modelem o ścianę i zrobić z niego testera nowych technik :D
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Thalgonis »

Dokładnie Ajs, też nie wiem jak to zmieścił ;-) Pod spodem też jest taka szpara, ale tam to się nie przejmuję - to prosty odcinek, więc kawałek hipsu, przeszlifować i już. Tu jest trochę obłych przejść i dlatego się zastanawiam czy wogóle warto się pier...ć... :)

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Ajs »

To jest wszystko do wyprowadzenia, tylko się trzeba najebać. Miałem podobne szpary jak kleiłem kiedyś starą krótka fokę Eduarda, ale dobrnąłem do finału.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Szydercza Gała »

Pytatie tylko czy się OPŁACA?????
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: fragles »

Ajs pisze: sob 06 lis 2021, 14:24 Są dwa wyjścia z sytuacji:
1. Wkleić kawałki płytek plastikowych, albo rozciągniętych ramek, zalać CA i szlifować,
2. Jebnąć modelem o ścianę i zrobić z niego testera nowych technik :D
i jeszcze trzecie:
3. Wyprowadzić mniej więcej jak jest, zrobić zadymione zdjęcia i wrzucić na jakieś forum jako pretekst do gównoburzy.
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Thalgonis »

:)
Fraglesu, ale wiesz, że to nie moja wina? 8-)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Rafał B »

fragles pisze: sob 06 lis 2021, 16:37 i jeszcze trzecie:
3. Wyprowadzić mniej więcej jak jest, zrobić zadymione zdjęcia i wrzucić na jakieś forum jako pretekst do gównoburzy.
:lol:

...a na marginesie Thalgonisie, to czym ten Twój kolega to kleił? bo jeśli cienkim tamki, to jest szansa, że po ponownym nasączeniu linii łączenia elementów klej puści i da się to jakoś rozkleić.
...no a przynajmniej można spróbować.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: OldMan »

Thalgonis pisze: sob 06 lis 2021, 11:52 Bo o rozklejaniu skrzydeł od kadłuba nie ma mowy - kleił to revellowskim „Contacta proffesional”, a w tym przypadku drugie słowo w nazwie świadczy o tym, że można sporo podwiesić pod tymi skrzydłami, a i tak nie pękną :lol:
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Fw 190 Revell (przepak edka)

Post autor: Rafał B »

OldMan pisze: sob 06 lis 2021, 19:27
Thalgonis pisze: sob 06 lis 2021, 11:52 Bo o rozklejaniu skrzydeł od kadłuba nie ma mowy - kleił to revellowskim „Contacta proffesional”, a w tym przypadku drugie słowo w nazwie świadczy o tym, że można sporo podwiesić pod tymi skrzydłami, a i tak nie pękną :lol:
Fakt Krzychu :lol: czytałem, a mimo to umknęło mi to :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”