[G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Moderator: Shadowmare

Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

[G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: Shadowmare »

Wesołych Świąt! Najlepszego 2021!
Cześć,
w latach 70/80 pewnie dzieciaki na gwiazdkę miały z tego modelu radochę, bo na tamte lata jest zaskakujący pod pewnymi względami, teraz - to zasadniczo tylko wydmuszka. Dużo czasu kosztował i nerwów momentami też, nie było miejsca, którego nie musiałem poprawić. Pewne elementy mogłyby wyglądać lepiej ale dorabiaczem nie jestem za szczególnym, poza tym nie chciałem na niego poświęcać dodatkowych dziesiątek godzin, bo są Tamiye, Hasegawy i inne współczesne plastiki. Demotywował mnie szczególnie brak jakiś artworków czy innych gołych panien wymalowanych :lol:
Warsztat:
viewtopic.php?f=190&t=2974
Zdjęcia w większej rodziałce :
https://imgur.com/gallery/QGUgFbg

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: Spotter »

Ale żeś tych zdjęć napstrykał. Na zbliżeniach widać fajny kolor, jaśniejszy niż jak pokazujesz cały model. Więc ewidentnie kwestia odbioru koloru to wina obróbki zdjęć.
Model całkiem fajny, podoba mi się. Ale ja się na latadłach nie znam :lol:
A owiewkę to czym tak pożółciłeś?
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: [G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: Shadowmare »

Dzięki. Na zbliżeniach też jest ziarno, nie focę jakimś super aparatem - on sam w sobie może zmienić kolor, HDRy i bajery też robią swoje tańce, nie mam oświetlenia dostatecznego do namiotu przez co rozjaśniam. Sam model w realu raczej ciemny jest. Żółcenie owiewki to Gunze C114 Błyszczący zmieszany z Middle Stonem i jakimś Tea Brownem plus dużo LT. Kiedyś były wywody na temat barwienia owiewek a to się wydaje proste dość. Jedyna trudność to położenie tego nie za grubo no i jakiś test, żeby nie wyszedł zły odcień.
Konrad

Re: [G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: Konrad »

Fajny. Ta flaga - co to za wyrób?
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: [G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: Shadowmare »

Dzięki. Flaga jest z takiego woreczka szmacianego, zasilacz do kompa w nim był. Powyginałem, żeby nie była sztucznie prosta. Zamiennika niestety nie znam. Ze starej koszulki może jakbyś wyciął czy z innej szmatki. Może papier jakiś grubszy.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: bohdan »

Będę się powtarzał ale lubię Twój styl malowania. Coś tak jakbym patrzył na rysunki Romaina Hugaulta :piwo:
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: [G-2020] Revell | N1K1-Ja Shiden | 1:32

Post autor: Shadowmare »

Dzięki raz jeszcze. Gdyby materiał wyjściowy był lepszy tylko. Żeby dojść do malunków trzeba było się namęczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Shadowmare”