Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Inboxy, zapowiedzi
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: potez »

Fszyscy prawdziwi Polacy czekali długie lata, aRZ wreszcie słowo(kupię Iskrę w 72 jeżeli będzie w 48) modelem sie stało.
Listonosz przyniósł dzisiaj i natychmiast Żuciłem siem na pÓdełko, niestety Pani Żona kazała w międzyczasie sałatkę jarzynową przygotować ale jako znany z PWMu człowiek opowiadający głupoty na początku nie potrafiłem odsiac ziaren od plew tzn Iskry od waŻyFF:
Obrazek
Gdy me pociąte do krwi w udręce oczekiwania rENce otworzyły pudło ujŻały przecudny widok:
Obrazek
mnUstwo elementów w mnUstwie torebek, ta męka liczenia czy jest 278 czy 279 elementów? Niestety dużo mniej, to poważny brak ale i tak nie wiem ile bo jako głupek potrafię liczyć tylko do 10. Więc jest więcej niż 10 ale nie wiem ile bo sie zmęczyłem i nie chciało mi się dalej liczyć.
Na tym oto fotogramie widać skŻydła i wnENtŻe kabiney Srebrnej Pani:
Obrazek
Tu mamy osłonę silnika od dołu:
Obrazek
jest na niej niestety duży szeFF od przesunięcia formy zobaczymy czy da się usunONĆ
Coś dziwnego jest z osłoNOM dzioba:
Obrazek
Bardzo nierówna powieŻchnia i jakieś dziwne wypukłości na wzierniku, potZebna bENdzie szapchla i klepanie.
Niespodzianki niemiłe:
1) Jakaś dziwna deformacja w dyszy wylotowej, trzeba bENdzie usnÓNć i zrobić od nowa :o
Obrazek
2)chÓjnia abstrakcyjna, nie wiem o co chodzi ale tu będzie jakaś chirÓrgia niezbENdna, chyba po prostu jest za szeroko ten elemĘt z przodu albo teRZ za wONska osłona, potem sprawdzę:
Obrazek
brakÓje ponad 1mm, bENdzie Żeźba :idea:
3)chÓjnia absolutna : kalkomania:
Obrazek
szkoda słów po prostu dno. przesunięte kolory, zły podkład pod czerwonym, zalany rysunek skŻydeł ptaka w godle i nieczytelne zegary - kierunek jeden - hasiok!!!
Jakośc poniżej wszelkiej krytyki no ale oczywiście jestem rozbestFiony po kalkach Cartografa :?
W gorONczce chyciłem piłę, powycinałem i skleiłem wszystkie elemĘty taśmą:
Obrazek
Obrazek
Poza sHrzanionym odlewem nosa jak na razie nie wygląda tragicznie jeśli chodzi o spasowanie, skrzydła lekko po łuku SOM ale to sie da wyprostować. Troszkę zabawy i leTka rENka jest poCZebna coby odciąć kostki wlewowe od skrzydeł. Poza tym jest ok, dużo lepiej niż w PZL P.1.
Kalki i tak na hasiok idOM bo ja akurat planuję takie malowanie:
Obrazek
I to bENdzie mój pierwszy warsztat na tutejszym Forumie 8-)
Ostatnio zmieniony pt 19 gru 2014, 21:58 przez potez, łącznie zmieniany 1 raz.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1193
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: fragles »

Jeszcze o podziale technologicznym niech coś bENdzie. To waRZne.

PS. Co się stało z waŻyFFkami?
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: potez »

Podział wygląda jak na razie znośnie dla kogoś kto ma średnie umiejętności manualne, nÓSZ i nie zawaha się go uRZyć. ;) no i w RZyciu jÓrz jakOMś Żywicę lepił. Troszkę trzeba podoginać ale powinno być OK. Akurat składalność jest powyżej średniej.
A waŻyFFka zostały w siateczce, dzisiaj do krojenia poszła Iskra
tak, jestem #ponurymodelaż
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: tankmania »

potez pisze: Poza sHrzanionym odlewem nosa jak na razie nie wygląda tragicznie jeśli chodzi o spasowanie
Moim zdaniem wygląda dobrze. Żywica (a właściwie forma) ma skurcz wzdłużny, za dużo by tłumaczyć, ale istota polega na tym, że najbardziej się kurczy jeden wymiar. Zawsze się znajdzie jakiś element który będzie musiał być postawiony prostopadle do reszty i będzie brak pasowania.
O ile w pojazdach jest dużo prostsza sprawa z tym felerem to w samolotach, a szczególnie jednopłatowych jest gorzej. Dlatego między innymi nie przepadam za samolotami z żywicy.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: potez »

Akurat nos i osłona są na dwóch oddzielnych odlewach więc pewnie dlatego się rozjechały. Reszta wygląda na składalną bez większych problemów :D
osłona nosa jest dziwnie odlana, z jednej strony normalnej grubości z drugiej ścianka cieńka jak papier, tu chyba jest pies pogrzebany ale to widać dopiero jak się odetnie wlew. zobacze jutro gdzie jest błąd najwyżej poproszę o podesłanie nowej osłony :?
tak, jestem #ponurymodelaż
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: tankmania »

Rozjechać to się raczej nic nie rozjeżdża. Stawiam raczej, że drugi element się zwęził.
Bez biczowania, zdziwiłbym się jakby wszystko pasowało w żywicznym modelu.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: potez »

Zero biczowania, to jest ich drugi model i w proównianiu z PZL P.1 ogromny skok naprzód. Im dłużej w tym grzebię tym lepiej to wygląda. To chyba naprawde będzie iziset :)
tak, jestem #ponurymodelaż
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: Rafał B »

potez pisze: Obrazek
...ale z tych produktów dobrej sałatki nie będzie, bowiem nie masz ziemniaków sałatkowych, no chyba że zdjęcia kłamią.
potez pisze:Tu mamy osłonę silnika od dołu:
Obrazek
jest na niej niestety duży szeFF od przesunięcia formy zobaczymy czy da się usunONĆ
Szef ma zawsze rację...w tym przypadku bytu.

...a tak w ogóle, to zdążysz na Bytom?
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Srebrna Pani - Izi set TS-11 Iskra

Post autor: Robert P »

potez pisze:potrafię liczyć tylko do 10
to dobre jest :lol: to zacznij liczyć ile razy policzyłeś do 10 :lol:
potez pisze:Coś dziwnego jest z osłoNOM dzioba:
potez pisze:Jakaś dziwna deformacja w dyszy wylotowej, trzeba bENdzie usnÓNć i zrobić od nowa
potez pisze:Bardzo nierówna powieŻchnia i jakieś dziwne wypukłości na wzierniku, potZebna bENdzie szapchla i klepanie.
potez pisze:)chÓjnia abstrakcyjna, nie wiem o co chodzi ale tu będzie jakaś chirÓrgia niezbENdna
potez pisze:chÓjnia absolutna : kalkomania:
i pomyśleć, że się tak jarałem na tą królową, a tu za wysokie progi... :lol: widać nie każdy jest godzien ją rżnąć i klepać... :lol:
potez pisze:I to bENdzie mój pierwszy warsztat na tutejszym Forumie
czas najwyższy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje/Nowości”